28 stycznia 2022

ATS producent felg aluminiowych

ATS to specjalista w produkcji kół aluminiowych z wykorzystaniem metody niskociśnieniowej. Stanowi najbardziej uznaną markę wykonującą alufelgi przy jednoczesnej maksymalnej optymalizacji ich wagi. Dzięki umiejętnemu wykorzystywaniu doświadczenia w technologii odlewniczej utrzymuje niezmiennie pozycję światowego lidera.

 

Sprawdź: https://wheel-configurator.anziowheels.com/pl/wheel-configurator

 

Początki funkcjonowania fabryki ATS sięgają 1969 rok. Produkcja felg aluminiowych w Mannheim odbywała się z wykorzystaniem nowatorskiej w tamtym czasie technologii produkcji w formie odlewu piaskowego. Lekkie alufelgi niemal od razu wywołały rewolucję zdobywając uznanie u zwolenników wyścigów samochodowych. W krótkim czasie firma przestawiła się na produkcję z wykorzystaniem bardziej zaawansowanej metody odlewu niskociśnieniowego, którą stosuje się powszechnie do dzisiaj.

 

Przełomem dla marki ATS okazał się rok 1971, gdy nawiązano współpracę z Porsche. Otworzyło to koncernowi drzwi do wyznaczania nowych standardów w produkcji felg aluminiowych. Sztandarowym produktem stał się model felg 'Classic' produkowany i oferowany w niezmienionej formie również obecnie. ATS jako pierwsza na świecie firma pokusiła się o wyprodukowanie felg dla samochodów ciężarowych.

 

Od 1998 roku koncern produkuje swoje wyroby także w naszym kraju, w Stalowej Woli, a kilka lat później także fabrykę narzędzi odlewniczych oraz lakiernię.

 

Firma z sukcesami angażuje się w rajdy samochodowe i Formułę 1. ATS podejmuje także ścisłą współpracę z producentami samochodów jak m.in.: AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Mercedes, Porsche, Toyota, Volvo i VW.

 

Trampkarki

Młodziczki

Orliczki

+48 693 474 175

Żaczki

Sponsorzy

Kontakt

Akademia

 

©Copyright Aquila

O nas